Ο Γιάννης Σπιλάνης κι άλλοι 63 διεκδικούν την περιφέρεια Βορείου Αιγαίου

Κατατέθηκε στο πρωτοδικείο Μυτιλήνης, το απόγευμα της Κυριακής 5 Μαΐου 2019, το ψηφοδέλτιο της Συμπαράταξης Πολιτών για το Βόρειο Αιγαίο, με επικεφαλής και υποψήφιο περιφερειάρχη τον κ. Γιάννη Σπιλάνη.

Στο ψηφοδέλτιο, εκτός του επικεφαλής, περιλαμβάνονται 63 ονόματα υποψηφίων περιφερειακών συμβούλων και συγκεκριμένα 27 υποψήφιοι στη περιφερειακή ενότητα Λέσβου, 17 υποψήφιοι στη Χίο, 11 υποψήφιοι στην Σάμο, 5 υποψήφιοι στην Λήμνο και 3 υποψήφιοι στην Ικαρία.

Η ποσόστωση μεταξύ ανδρών – γυναικών είναι 37 – 26 αντίστοιχα.

Ο συνδυασμός έχει ως εξής:

Ιωάννης Σπιλάνης του Πάνου, υποψήφιος περιφερειάρχης Βορείου Αιγαίου.

Υποψήφιοι περιφερειακοί σύμβουλοι

Περιφερειακή ενότητα Ικαρίας

  1. Γαγλία Ειρήνη του Νικολάου
  2. Γιαννίρης Ηλίας του Κωνσταντίνου
  3. Κονταξοπούλου Κυριακούλα του Σταματίου

Περιφερειακή ενότητα Λέσβου

  1. Βαμβουρέλλης Παναγιώτης του Ευστρατίου
  2. Βασίλας Βασίλειος του Δημητρίου
  3. Βατή Μαρία του Θεοδώρου
  4. Βουνατσής Ευστράτιος του Παράσχου
  5. Γλιγλής Γρηγόριος του Κωνσταντίνου
  6. Ζαχαριάδης Δημήτριος του Αναστασίου
  7. Ζορμπάς Γεώργιος του Προκοπίου
  8. Καλάργαλης Αριστείδης του Ιωάννη
  9. Καραβασίλης Σταύρος του Αντωνίου
  10. Λογγίου Κλεονίκη του Βασιλείου
  11. Μαρμαρινός Αθανάσιος του Σωκράτη
  12. Μιχαλέλη Ειρήνη του Μιχαήλ
  13. Μπάκας Μιχαήλ του Σταύρου
  14. Μπερτένης Σταύρος του Παναγιώτη
  15. Νικολάου Ευστράτιος του Νικήτα
  16. Νικολάρα Μαρία του Εμμανουήλ
  17. Παλιβάνη Αγγελική του Σταύρου
  18. Παριανός Αριστείδης του Βασιλείου
  19. Παυλής Σπυρίδων Μύρων του Ιωάννη
  20. Πιπεράς Σπυρίδων του Βασιλείου
  21. Πιτσιλαδής Ηρακλής του Νικολάου
  22. Συρέλλης Εμμανουήλ του Ιωάννη
  23. Τεντόμας Βασίλειος του Στυλιανού
  24. Τσουκαλά Άννα του Γεωργίου
  25. Χατζηδιάκος Παναγιώτης του Αγγέλου
  26. Χούμη Μαρία του Βασιλείου
  27. Ψυρούκη Κωνσταντίνα του Ιωάννη

Περιφερειακή ενότητα Λήμνου

  1. Βρακατσέλη Σοφία του Ιωάννη
  2. Γκραιπέν Μαρτίν του Ρενέ
  3. Μάκος Χρήστος του Αθανασίου
  4. Σκούρας Κωνσταντίνος του Ευαγγέλου
  5. Χατζηαντωνάκη Ιωάννα του Ιπποκράτη

Περιφερειακή ενότητα Σάμου

  1. Δανούσης Γεώργιος του Μιχαήλ
  2. Δερμετζή Ελπινίκη του Πλάτωνος
  3. Δραπανιώτης Μανουήλ του Σοφιανού
  4. Καλομοίρης Πέτρος του Σταύρου
  5. Κάρλας Εμμανουήλ του Νικολάου
  6. Κουτσοδόντης Γεώργιος του Εμμανουήλ
  7. Κυριαζής Κωνσταντίνος του Μανουήλ
  8. Λουκαδάκης Ιωάννης του Μανουήλ
  9. Μαρκοπούλου Πηνελόπη του Κωνσταντίνου
  10. Μήλιου Αναστασία του Παναγιώτη
  11. Ξάνθος Αλέξανδρος-Άρης του Ελευθερίου-Φιλήμονα

Περιφερειακή ενότητα Χίου

  1. Αργυρούδη Αγλαΐα του Ζαχαρία
  2. Βαρλάς Μιχαήλ του Διογένη
  3. Βελλιανίτης Παρασκευάς του Κωνσταντίνου
  4. Ζουμής Χρυσοβαλάντης του Παντελή
  5. Καλογερά (Μιχαλοπούλου) Βασιλική του Γεωργίου
  6. Κατσαρού Ελένη του Αντωνίου
  7. Κουντουριάδης Δημήτριος του Κωνσταντίνου
  8. Μανιτσούδη Ελευθερία του Γεωργίου
  9. Μαυρογιάννης Γεώργιος του Ιωάννη
  10. Ρικανιάδης Νικόλαος του Γεωργίου
  11. Σαραντινίδου Μαρία του Νικολάου
  12. Σιδέρη Ευαγγελία του Δημοσθένη
  13. Τσεσμετζή Αργυρώ του Ισιδώρου
  14. Φρατζέσκου Αθηνά του Νικολάου
  15. Χαζάκης Σπυρίδων του Μιχαήλ
  16. Χαλάτση Φιλία του Νικολάου
  17. Χρυσούλη Ζαφειρούλα του Στέφανου.

- Advertisement -

- Advertisement -

Σχόλια