Οι μαθητές στα βήματα του Αρχιμήδη

Τους μαθητές της Ε και Στ του δημοτικού που διακρίθηκαν στον 16ο Πανελλήνιο διαγωνισμό «Παιχνίδι και Μαθηματικά» της Μαθηματικής Εταιρείας, ανακοίνωσε το παράρτημα της της Χίου.

Ανά σχολείο τα μαθηματικά μυαλά της Χίου είναι τα εξής:

1Ο  Δημοτικό Σχολείο Χίου – “Ιωάννης Πατέρας”

ΕΠΩΝΥΜΟ

ΟΝΟΜΑ 

ΤΑΞΗ

ΜΑΥΡΟΠΑΝΟΥ

ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ

Ε

ΑΣΜΕΝΟΥΔΗ

ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ

Ε

ΜΑΜΑΛΗ

ΒΑΣΙΛΙΚΗ

Ε

ΜΕΛΕΚΟΥ

ΚΑΤΕΡΙΝΑ

Ε

ΣΩΤΗΡΑΚΗ

ΜΕΝΙΑ

ΣΤ

ΦΡΑΓΚΙΑΔΑΚΗΣ

ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ

ΣΤ

ΡΙΣΚΑΚΗΣ

ΠΕΤΡΟΣ

ΣΤ

ΒΟΡΡΙΑ

ΚΛΕΙΩ

ΣΤ

ΝΤΑΜΠΟΣ

ΜΙΧΑΛΗΣ

ΣΤ

ΚΑΛΑΦΑΤΗΣ

ΚΥΡΙΑΚΟΣ

ΣΤ

2Ο  Δημοτικό Σχολείο Χίου

ΕΠΩΝΥΜΟ

ΟΝΟΜΑ 

ΤΑΞΗ

ΠΑΛΛΑΝΙ

ΒΑΛΕΡΙΑ

Ε

ΑΥΓΕΡΙΝΟΥ

ΑΡΓΥΡΩ

Ε

ΜΑΪΣΤΡΟΣ

ΙΣΙΔΩΡΟΣ

ΣΤ

ΜΑΡΙΝΟΥ

ΜΑΡΙΑ

ΣΤ

ΠΙΤΡΟΠΑΚΗΣ

ΣΩΤΗΡΗΣ

ΣΤ

ΟΡΦΑΝΟΣ

ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ

ΣΤ

4Ο  Δημοτικό Σχολείο Χίου

ΕΠΩΝΥΜΟ

ΟΝΟΜΑ 

ΤΑΞΗ

SHKREPI

M

Ε

ΚΟΥΜΠΗΣ

ΔΗΜΗΤΡΗΣ

ΣΤ

7Ο  Δημοτικό Σχολείο Χίου – “ΓΙΩΡΓΗΣ ΚΡΟΚΟΣ”

ΕΠΩΝΥΜΟ

ΟΝΟΜΑ 

ΤΑΞΗ

ΣΠΥΡΟΠΟΥΛΟΣ

ΙΩΑΝΝΗΣ

Ε

ΝΤΟΥΛΟΣ

ΓΕΩΡΓΟΣ

Ε

ΣΥΡΡΗ

ΑΓΓΕΛΙΚΗ

Ε

ΞΕΝΑΚΗ

ΔΗΜΗΤΡΑ

Ε

ΓΙΑΝΝΟΠΑΠΑΣ

ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ

ΣΤ

ΚΥΠΡΙΩΤΕΛΛΗΣ

ΘΕΟΔΩΡΟΣ

ΣΤ

ΓΕΩΡΓΟΥΛΗΣ

ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ

ΣΤ

ΨΩΜΑΔΑΚΗ

ΙΩΑΝΝΑ

ΣΤ

9Ο   Δημοτικό Σχολείο Χίου

ΕΠΩΝΥΜΟ

ΟΝΟΜΑ 

ΤΑΞΗ

ΠΟΔΑΡΑΣ

ΓΕΩΡΓΙΟΣ

Ε

ΤΑΚΤΙΚΟΥ

ΚΑΛΛΙΟΠΗ

Ε

ΒΛΑΤΑΣ

ΦΙΛΙΠΠΟΣ

Ε

ΜΑΥΡΕΛΟΥ

ΜΑΡΙΑ

Ε

ΣΤΟΥΠΑΚΗΣ

ΝΙΚΟΛΑΟΣ

ΣΤ

11Ο  Δημοτικό Σχολείο Χίου – “Αστική Σχολή”

ΕΠΩΝΥΜΟ

ΟΝΟΜΑ 

ΤΑΞΗ

ΓΙΑΛΟΥΡΗ

ΑΛΕΞΑΝΔΡΑ

Ε

ΓΟΥΡΛΗ

ΜΑΡΚΕΛΛΑ

Ε

ΓΟΥΡΛΗΣ

ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ

Ε

ΜΑΝΔΑΛΑ

ΘΕΟΔΩΡΑ

Ε

ΜΟΥΤΑΦΗΣ

ΑΝΔΡΕΑΣ

Ε

ΠΑΠΑΔΗΜΗΤΡΑΚΗΣ

ΔΗΜΟΣΘΕΝΗΣ

Ε

ΨΑΡΡΟΣ

ΣΤΕΦΑΝΟΣ

Ε

ΛΙΑΔΗΣ

ΓΙΩΡΓΟΣ

ΣΤ

ΤΕΛΛΗΣ

ΑΝΤΩΝΗΣ

ΣΤ

ΒΑΣΙΛΑΚΗ

ΑΡΓΥΡΩ

ΣΤ

ΠΑΠΑΧΑΤΖΙΔΗΣ

ΧΡΗΣΤΟΣ

ΣΤ

ΓΡΗΓΟΡΟΠΟΥΛΟΣ

ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ

ΣΤ

ΜΑΝΔΑΛΑ

ΕΙΡΗΝΗ

ΣΤ

2Ο  Δημοτικό Σχολείο Βροντάδου – “Παναγίας Ερειθιανής”

ΕΠΩΝΥΜΟ

ΟΝΟΜΑ 

ΤΑΞΗ

ΚΑΛΑΓΚΙΑΣ

ΙΣΙΔΩΡΟΣ

Ε

ΑΓΟΡΗΣ

ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ

Ε

ΔΕΛΕΡΕ

ΔΕΣΠΟΙΝΑ

ΣΤ

3Ο   Δημοτικό Σχολείο Βροντάδου

ΕΠΩΝΥΜΟ

ΟΝΟΜΑ 

ΤΑΞΗ

ΓΛΥΚΑΣ

ΙΩΑΝΝΗΣ

Ε

ΓΙΑΝΝΑΚΟΥΔΑΚΗΣ

ΕΥΑΓΓΕΚΟΣ

ΣΤ

ΚΟΝΔΥΛΑΣ

ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ

ΣΤ

ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ

ΕΥΣΤΡΑΤΙΟΣ

ΣΤ

Δημοτικό Σχολείο Αγίου Μηνά – ΘΥΜΙΑΝΑ

ΕΠΩΝΥΜΟ

ΟΝΟΜΑ 

ΤΑΞΗ

ΚΑΨΥΛΗ

ΜΑΡΙΑ -ΑΓΓΕΛΙΚΗ

Ε

ΚΙΤΣΟΣ

ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ

Ε

ΚΟΥΤΣΟΥΡΑΔΗΣ

ΓΙΩΡΓΟΣ

Ε

ΦΡΑΓΚΑΚΗ

ΔΕΣΠΟΙΝΑ

Ε

ΑΝΕΖΙΝΗΣ

ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ

Ε

ΘΕΟΔΟΣΟΠΟΥΛΟΣ

ΓΕΩΡΓΙΟΣ

Ε

ΜΟΥΛΛΑΛΙΟΥ

ΕΛΙΣΟΝΑ

Ε

ΒΑΤΤΕ

ΜΑΡΙΑ-ΣΤΑΜΑΤΙΑ

ΣΤ

ΒΟΥΚΟΥΝΑΣ

ΜΑΡΙΟΣ-ΙΣΙΔΩΡΟΣ

ΣΤ

ΛΑΠΟΙΝΤΟ

ΖΟΛΑΝ-ΤΖΑΝ

ΣΤ

ΠΟΥΡΓΙΑΖΟΣ

ΚΥΡΙΑΚΟΣ

ΣΤ

ΝΤΙΝΙΑΚΟΥΔΑΚΗ

ΣΤΑΥΡΟΥΛΑ – ΔΗΜΗΤΡΑ

ΣΤ

ΤΣΑΚΑΛΗΣ

ΝΙΚΟΛΑΟΣ

ΣΤ

 Δημοτικό Σχολείο Καλλιμασιάς

ΕΠΩΝΥΜΟ

ΟΝΟΜΑ 

ΤΑΞΗ

ΠΑΝΑΓΙΩΤΟΠΟΥΛΟΥ

ΝΕΦΕΛΗ

Ε

ΣΥΛΛΑΣ

ΦΙΛΙΠΠΟΣ

Ε

ΓΙΑΝΝΟΥΜΗ

ΜΑΡΚΕΛΛΑ

ΣΤ

ΡΕΠΠΑΣ

ΠΟΛΥΧΡΟΝΗΣ

ΣΤ

Δημοτικό Σχολικό Κέντρο Καμποχώρων

ΕΠΩΝΥΜΟ

ΟΝΟΜΑ 

ΤΑΞΗ

ΚΟΚΚΩΔΗΣ

ΝΙΚΟΛΑΟΣ

Ε

ΑΥΓΟΥΣΤΙΔΗ

ΣΟΦΙΑ

ΣΤ

ΚΟΚΚΙΝΑΚΗΣ

ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ

ΣΤ

ΚΟΥΚΗΣ

ΠΕΤΡΟΣ

ΣΤ

ΤΣΟΛΑΚΗΣ

ΑΝΔΡΕΑΣ

ΣΤ

ΨΟΥΝΗ

ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ

ΣΤ

  Δημοτικό Σχολείο Κάμπου

ΕΠΩΝΥΜΟ

ΟΝΟΜΑ 

ΤΑΞΗ

ΣΑΡΑΝΤΙΝΙΔΗ

ΑΙΜΙΛΙΑ

Ε

ΛΥΡΑΣ

ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ

Ε

ΞΥΔΑ

ΙΩΑΝΝΑ

ΣΤ

ΓΙΑΛΟΥΡΗΣ

ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ

ΣΤ

ΚΟΥΤΣΟΥΡΑΔΗΣ

ΓΙΑΝΝΗΣ

ΣΤ

 Δημοτικό Σχολείο Καρδαμύλων

ΕΠΩΝΥΜΟ

ΟΝΟΜΑ 

ΤΑΞΗ

ΓΚΟΥΛΓΚΟΥΤΗΣ

ΦΙΛΙΠΠΟΣ – ΜΑΡΙΟΣ

Ε

ΚΑΡΑΜΑΝΗΣ

ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ

ΣΤ

ΠΑΠΑΖΗ

ΜΑΡΙΑ – ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ

ΣΤ

 Δημοτικό Σχολείο Νενητων

ΕΠΩΝΥΜΟ

ΟΝΟΜΑ 

ΤΑΞΗ

ΔΕΛΑΒΕΡΗΣ

ΝΙΚΟΛΑΟΣ

Ε

ΚΑΡΓΑΤΖΗ

ΜΑΡΙΑ

Ε

ΑΝΑΓΝΩΣΤΟΥ

ΙΓΝΑΤΙΟΣ

Ε

ΨΑΡΟΥΔΗΣ

ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ

ΣΤ

ΛΑΡΔΑ

ΜΑΡΙΑΝΘΗ

ΣΤ

  Δημοτικό Σχολείο Καλαμωτής

ΕΠΩΝΥΜΟ

ΟΝΟΜΑ 

ΤΑΞΗ

ΝΤΕΡΒΙΣΙ

ΑΘΑΝΑΣΙΑ

Ε

ΡΕΠΠΑΣ

ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ

Ε

ΤΖΙΑΜΠΑΖΗ

ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ

Ε

ΣΙΝΑ

ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ

ΣΤ

 Δημοτικό Σχολείο Βολισσού

ΕΠΩΝΥΜΟ

ΟΝΟΜΑ 

ΤΑΞΗ

ΑΛΛΟΥΣΗ

ΑΪΛΑ

Ε

ΚΑΛΙΜΑΝΑ

ΛΕΜΟΝΙΑ

Ε

ΣΑΜΠΑΝΑΪ

ΠΑΜΕΛΑ

ΣΤ

ΖΟΡΜΠΑΣ

ΙΩΝΑΣ – ΣΩΤΗΡΙΟΣ

ΣΤ

- Advertisement -

- Advertisement -

Σχόλια