![](https://astraparis.gr/wp-content/uploads/2015/12/Lailapas_PAX1_1-e1451245440670.jpg)
Πρωτιά του Λαίλαπα ΠΑΧ 1 στο 4o χριστουγεννιάτικο τουρνουά junior (φωτό)
Η ομάδα του Λαίλαπα – ΠΑΧ 1 επικράτησε στον μεγάλο τελικό της Κυριακής, 27 Δεκεμβρίου 2015, με 2-0 της ομάδας του Κοφινά και κατέκτησε την πρώτη θέση, στο 4ο χριστουγεννιάτικο τουρνουά κατηγορίας junior που διοργάνωσε ο Λαίλαπας στο Φαφαλιείο στάδιο Βροντάδου.
Η ομάδα του Λαίλαπα – ΠΑΧ 1 έμεινε αήττητη και πέτυχε συνολικά 45 τέρματα.
Ο Κοφινάς, που στην α΄ φάση του τουρνουά είχε καταλάβει την 4η θέση στον όμιλό του, πέτυχε μεγάλες νίκες στους αγώνες κατάταξης, φτάνοντας στον τελικό, όπου και κατέκτησε τη δεύτερη θέση.
Νωρίτερα, στον μικρό τελικό ο Βαρβασιακός επικράτησε με 5-1 του Κλασικό και κατετάγη τρίτος στο τουρνουά.
Πρώτος σκόρερ της διοργάνωσης αναδείχθηκε ο Ago Redian της Λαίλαπας – ΠΑΧ 1 με τον Xhaferri Arlind της ίδιας ομάδας να ακολουθεί, ενώ την τρίτη θέση κατέλαβε ο Σαχίνι Ανδρέας του Κοφινά.
Από την ψηφοφορία των προπονητών καλύτερος τερματοφύλακας αναδείχθηκε ο Dibra Gjulio του Κοφινά. Την ψήφο των προπονητών των ομάδων που συμμετείχαν στο τουρνουά κέρδισε με τις εμφανίσεις του και ο Xhaferri Arlind της Λαίλαπας – ΠΑΧ 1 που ψηφίστηκε ως ο πολυτιμότερος παίκτης της διοργάνωσης (MVP).