![](https://astraparis.gr/wp-content/uploads/2022/11/psixari-5-750x430.jpg)
Χίος Μπροστά: Επιτέλους κινηθείτε για την Ψυχάρη
Ευθύνες στη δημοτική αρχή καταλογίζοντας ανικανότητα επιρρίπτει ο συνδυασμός “Χίος Μπροστά”, για την καθυστέρηση στο έργο της Ψυχάρη, ύστερα και από τη διαμαρτυρία που πραγματοποίησαν οι επαγγελματίες της οδού.
“Οι καταστηματάρχες της οδού Ψυχάρη έχουν ζητήσει με επιστολή τους από το Δήμο να προχωρήσει στο μπάζωμα του ανοίγματος για τις γιορτές. Αυτό θα διευκολύνει αφενός τα καταστήματα που τόσο καιρό πλήττονται, θα αποκαταστήσει με ασφάλεια την κυκλοφορία για τις γιορτές και θα αποδώσει το τμήμα της Απλωταριάς και πάλι στους πεζούς καθώς τώρα λειτουργεί ως δρόμος διέλευσης αυτοκινήτων.